Убавица и “ѕвер“ – комбинација за успешен брак?

Колку пати сте виделе преубава девојка со не толку убаво машко? Сигурно сте се запрашале – зошто е со него? Еве го и одговорот.Момци, ако носот ви е како на Пинокио, а ниту забите не ви се “под конец“, без да се спомнуваат и некои други естетски недостатоци, нема потреба да се грижите – ќе се најде девојка и за вас.Резултати од некои истражувања покажале дека токму машките со не толку идеален надворешен изглед, според мислењето на дамите, се вистинскиот “материјал“ за добар сопруг. Имено, на жените кои го бараат човекот на својот живот многу повежен им е карактерот отколку физичкиот изглед.Американските научници дошле до заклучок дека жените можеби бираат убави мажи за врска, но кога е во прашање “целиот живот“, не им сметаат некои физички несовршености или недостатоци. Во истражувањето учествувале повеќе од 13.000 луѓе, на возраст меѓу 15 и 34 години. Учесниците биле оценувани врз основа на привлечноста, карактерот и дотерувањето.Истражувањето утврдило дека и покрај тоа што жените одлучуваат да живеат ...
| | веќе видена | слични

Резултатите покажуваат дека токму мажите со несовршена надворешност, според мислењето на дамите, се вистински „материјал“ за брак. На жените кои го бараат човекот на нивниот живот многу им е поважен карактерот отколку физичкиот изглед. Америчките научници дојдоа до заклучок дека жените можеби бираат убави мажи за врска, но кога е во прашање поминување на целиот живот со еден човек, не им сметаат неколку физички несовршености. Во истражувањето учествувале повеќе од 13.000 луѓе на возраст од 15 до 34 години. Учесниците оценувале врз основа на привлечноста, карактерот и стилот. Со истражувањето, исто така, е утврдено дека без обзир на тоа што жените се одлучуваат да живеат заедно со убави мажи, тоа во повеќето случаи претставува само пробен период, но не и вовед во нешто посериозно како бракот.
| | веќе видена | слични

Колку пати досега сте виделе преубава жена во брак со маж кој физички воопшто не и доликува и сте се запрашале како завршиле заедно? Истражувањата покажуваат дека жените намерно избираат мажи со помалку привлечна надворешност бидејќи сметаа дека тие се вистински материјал за брак. Жената која го бара мажот на својот живот повеќе внимание посветува на карактерот отколку на физичкиот изглед. Американските научници дојдоа до заклучок дека жените можеби избираат убави мажи за врска, но кога станува збор за брак не им смета физичката несовршеност. Во истражувањето кое што го спроведоа тие учествувале повеќе од 13 илјади луѓе на возраст помеѓу 15 и 34 години. Според резултатите се утврдило дека во повеќето случаи жените кои решиле да живеат со убав маж поминуваат само низ пробен период кој најчесто не е вовед во нешто посериозно како брак.
| | веќе видена | слични

Колку пати сте виделе преубава девојка со не така привлечен маж? Сигурно сте се запрашале зошто е со него? Еве го и одговорот! Резултатите од истражувањата покажаа дека токму мажите со не толку идеална надворешност, според мислењето на дамите, се вистински "материјал" за сопруг. Имено, на жените кои го бараат човекот на својот живот многу им е поважен карактерот, отколку физичкиот изглед. Американските научници дојдоа до заклучок дека жените можеби бираат убави мажи за врска, но кога станува збор за "целиот живот", не им пречат неколку физички несовршености. Во истражувањето учествуваа повеќе од 13.000 луѓе, на возраст од 15 до 34 години. Учесниците оценувале на основа на привлечност, карактер и дотерување. Исто така, со истражувањето било утврдено дека без оглед на тоа што жените се одлучуваат да живеат заедно со убав маж, во повеќето случаи тоа претставува само пробен период, но не и вовед во нешто посериозно, како што е бракот.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
сите 46 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, соопшти дека партијата денеска поднесува кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
сите 314 | | | веќе видена

“Очекувајте пукање од сите топови...“Поради моменталната медиумска афера во која се наоѓа, поедини медиуми го довеле во прашање настапот на Јелена Карлеуша на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убавица и “ѕвер“ – комбинација за успешен брак?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: