Бикини за Гинис


Во рускиот Сочи викендов се одржа ткн. „Скијачки карневал“, а главната цел беше уривањето на Гинисовиот рекорд. Над 1.800 оскудно облечени учесници ги покажаа ...
| | веќе видена | слични

Минатата година, во сибирското одморалиште Шерегеш, 1498 скијачи и сноубордери пробаа да го срушат рекордот и да влезат во руската книга за рекорди , но не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 43 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бикини за Гинис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: