Уапсени радикализирани германски државјани

2 копии
3 копии

Бугарската полиција уапсила пет германски државјани, од кои едниот е малолетен, на граничниот премин со Република Турција, Капетан Андреево, јавуваат ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесува дописникот на МИА од Берлин групата патувала со воз од Букурешт за Истанбул, а причина за приведувањето биле знаци на радикализација, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 255 | | | веќе видена

Голем гест на Лука Дињ, левиот бек на Барселона без страв веднаш истрчал на улица по терористичкиот напад на Ла Рамбла за да им помогне на повреденитеМинатата ...
сите 459 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 140 | | | веќе видена

Немам забелешка на постапката на СЈО, вели Љупчо Палевски, откако завчера по околу 20 часа поминати во полициска станица беше на распит и во Специјалното јавно ...
сите 136 | | | веќе видена

Убиството на контроверзниот бизнисмен и поранешен затворски осуденик Дилавер Бојку-Леку во понеделникот, додека седел во ресторанот „Аква блу“ на струшкото ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени радикализирани германски државјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: