Уапсени две лица осомничени за поврзаност со нападите во Париз и Брисел

12 копии

Белгиската полиција синоќа во бриселското предградие Лакен уапси две лица под сомнение дека се поврзани со терористичките напади во Париз во ноември 2015-та ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според електронското издание на весникот „Дерниер Јор“, полицијата привела маж и жена кои, освен за врски со нападите во Париз, се осомничени и дека им дале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 261 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 162 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 166 | | | веќе видена

Семејството на 7-годишниот Џулијан Кадман, кој исчезнал по нападот во Барселона, потврдило дека тој загинал во терористичкиот напад. Вчера била објавена веста ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени две лица осомничени за поврзаност со нападите во Париз и Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: