Кај двајца Албанци пронајден ранец со два килограми марихуана

5 копии

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граничната полиција привела двајца албански државјани во близина на селото Жировница поради сомнение дека шверцувале наркотична дрога марихуана. Според СВР ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер (11 јуни) околу 23 часот и 10 минути, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги лишиле од слобода албанските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Постои руска врска во купувањето на најголемиот законски производител на марихуана во САД, објави „Портланд тајмс“. Претприемачот со руско потекло Борис Џордан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американец од Чикаго е осуден на четири години затвор зошто од Калифорнија нарачал 19 килограми чоколадо со марихуана, а кој планирал да ја препродава, објави ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ...
сите 188 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 73 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

За првпат ќе се реализира поврат на 15 отсто од платеното ДДВ кај секој граѓанин. Со оваа мерка на крајот од секоја година кај граѓаните ќе се вратат околу 50 ...
сите 209 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај двајца Албанци пронајден ранец со два килограми марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: