Уапсен е возачот на „автобусот на смртта“ од Ниш: Тврди дека погледнал дали доаѓа воз, но еве што покажуваат камерите!

Возачот на автобусот "Ниш Експрес", М.З. (31) кој после судирот со воз на преминот во Долно Меѓурово загинаа седум лица, а повредени се уште 32 патници, беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Страшно е што злото може да му направи на добро момче. Раскажа дека маглата била страшна. Немав срце да му кажам дека има има загинати, но кога му кажав дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

По вчерашното приведување и одредување на мерка притвор на Катица Јанева, останува отворено прашањето кој ќе ја наследи на функцијата шеф на Специјалното јавно ...
сите 635 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
сите 269 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен е возачот на „автобусот на смртта“ од Ниш: Тврди дека погледнал дали доаѓа воз, но еве што покажуваат камерите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: