Поранешен лидер на ЕТА уапсен во Франција

4 копии

Некогашниот политички лидер на баскијската сепаратистичка организација „ЕТА“, Хозе Антонио Урутикоече, познат како Хозе Тернер, уапсен е денес на југот на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот водач на баскиската сепаратистичка организација ЕТА, сега 68-годишниот Хозе Антонио Урутикочеа, познат под името Хозу Тернера, уапсен е во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен лидер на ЕТА уапсен во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: