Уапсен новинар од Црна Гора: Договарал бракови меѓу Срби и Албанки

4 копии

Апсењето на Небојша Медојевиќ дополнително ги радикализира политичките состојби во Црна Гора Апсењето на пратеникот на опозициската партија Демократски фронт, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
8 копии

Претседателот на опозициското Движење за промени во Црна Гора и еден од лидерите на Демократскиот фронт, Небојша Медојевиќ, кој беше уапсен по налог на судот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Подгорица, 30. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Рано изутринава, по завршување на седницата на црногорскиот Парламент, полицијата го уапси пратеникот на опозицискиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 189 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 215 | | | веќе видена

Убеден сум дека преку инклузивниот процес, со внесување на сите одржливи сугестии, Република Македонија може да обезбеди двотретинско мнозинство во парламентот ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен новинар од Црна Гора: Договарал бракови меѓу Срби и Албанки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: