Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

5 копии

Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, открија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Специјална полицска единица на српското министерство за внатрешни работи утрово била повикана на аеродромот Никола Тесла откако беше пријавено дека во еден од ...
| | веќе видена | слични

Uтринава непознатото лице се јавило на аеродромот „Никола Тесла“ во Блеград и рекло дека во авионот за Франкфурт е поставена бомба, а германската компанија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контрадиверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во ...
| | веќе видена | слични

Полицијата потврди дека рано изутринава, околу 6 часот, непознато лице се јавило на белградскиот аеродром и пријавило оти во авионот за Франкфурт има поставено ...
| | веќе видена | слични

Припадници на МУП, по извршен преглед, утврдиле дека дојавата за бомба во авион на германската национална авио-компанија „Луфтханза“, била лажна, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ дошло до паника после дојава за бомба во авион на германска национална авио-компанија „Луфтханза“. Од авионот веднаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 356 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 116 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: