Косовар уапсен во Германија поради финансирање на ИД, вмешан и македонски државјанин


2 копии

Лице со потекло од Косово е уапсено во Германија на барање на сојузното бвинителство, поради сомневање дека ја поддржувал џихадистичката терористичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во големата акција биле уапсени две лица за кои постоело сомнение дека ја финансираат исламската држава, соопштија од рускиот Истражен комитет. Претресите биле ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во голема акција, две лица се уапсени се засега во Русија поради финансирање на таканаречената Исламска држава, соопшти рускиот Истражен комитет. Претресите се ...
| | веќе видена | слични

Германските власти уапсија косовски државјанин, кој е обвинет дека ја поддржал милитантската група Исламска држава, префрлувајќи илјадици евра за војник и за ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 284 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовар уапсен во Германија поради финансирање на ИД, вмешан и македонски државјанин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: