Потполно гол влегол во ресторан и запукал по гостите, има мртви!

6 копии

Неговото злосторство е последно во низата на масовни убиства во кое што напаѓачите во САД ја користат полуавтоматската пушка "AR-15" која со еден додаток може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четворица биле убиени, а тројца ранети во пукање во Нешвил, кога Травис Реинкинг отворил оган во ресторанот "Куќа на вафлите". Поголема трагедија спречил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 288 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 224 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 287 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата засега не се откажува од еколошките налепници и покрај тоа што премиерот изјави дека тоа би било еден вид дискриминација. Заменик министерот за животна ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потполно гол влегол во ресторан и запукал по гостите, има мртви!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: