Сторија на унгарски портал: „Македонија полека се движи кон целосно самоуништување“

2 копии

Унгарски портал „888” објавува дека Зоран Заев е човек на Сорос и тоа во текот на изминатите неколку години сè повеќе се гледа во несреќната балканска земја. ...
| | веќе видена | слични

Во позадина на барањето на Република Грција не е ,,безглавото‘‘ настојување нашата земја да се одрече од терминот Македонија. Напротив целта на Грција е да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Архитектот и ексградоначалник на скопската општина Центар, Мирослав Грчев, во интервју за грчкото радио изјави дека македонскиот национален идентитет потекнува ...
| | веќе видена | слични

Со комплетирањето на уште едно задолжение од својот список „за продажба“, незаконската марионета-премиер, Зоран Заев, повторно предаде уште едно парче од ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сторија на унгарски портал: „Македонија полека се движи кон целосно самоуништување“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: