Игор Минарков со своја песна на „Ем-ти-ви Адрија“ (Видео)


5 копии

Популарниот македонски артист кој јавноста го познава како дел од рап дуото „Лесен удар“ и хитовите „Сафирски прстен“ и „Души“, Игор Минарков во јуни ја промовираше својата прва соло песна која од денес ќе биде достапна на „Ем-ти-ви Адрија“. Минарков до менаџментот на „Ем-ти-ви Адрија“ го доставил видеозаписот за темата „Во твојот орман“ веднаш по промоцијата во јуни, но поради намалената гледаност на телевизиските програми во летниот период инсистирал емитувањето да започне од септември. Покрај првата соло песна на Игор, тимот на „Ем-ти-ви Адрија“ изразил интерес за материјалот кој раперот активно го подготвува и ќе го презентира во наредниот период, но и за постарите хитови од „Лесен удар“ кои оставија белег на македонската рап сцена. Темата „Во твојот орман“ е реална приказна а сето тоа метафорично е опишано во провокативниот текст. Темите кои досега ги напишал Игор Минарков најчесто се автобиографски, бидејќи артистот инспирацијата ја црпе од секојдневните случки кои му ги приредува животот. Видеозаписот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Популарниот македонски артист кого јавноста го запозна како дел од легендарното рап дуо „Лесен удар", Игор Минарков неодамна го промовираше видеозаписот за темата „ Во твојот орман", која е негово соло првенче. Популарниот македонски артист кого јавноста го запозна како дел од легендарното рап дуо „Лесен удар", Игор Минарков неодамна го промовираше видеозаписот за темата „ Во твојот орман", која е негово соло првенче. Композицијата од вчера почна да се емитува и на Ем-ти-ви Адриа и веднаш наиде на позитивни реакции од страна на публиката. Идејата за темата „Во твојот орман" е предизвикана од една позната скопска манекенка за чии успеси надалеку се слуша, но не сакам да го откривам нејзиното име. Станува збор за реална сторија што навистина се има случено, и сето тоа метафорично е опишано во провокативниот текст", откри Игор. Видеозаписот е во продукција на „BMA Brothers", а во спотот главна улога има атрактивната манекенка Александра Николова од Софија, Бугарија. Во меѓувреме раперот работи на нов материјал ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 250 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 735 | | | веќе видена

Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 168 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Игор Минарков со своја песна на „Ем-ти-ви Адрија“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: