Епл и Фејсбук - меѓу компаниите кои отстрануваат екстремно десничарски содржини

InfoWars, на чело со Алекс Џонс, тврдеше дека терористичките напади во 2001-та, и убиството во училиштето Сенди хук, се измама Неколку големи компании денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку големи компании соопштија дека ќе ја отстранат или ќе ја запрат содржината на ултрадесничарскиот медиум „Инфо ворс“, чиј основач е теоретичарот на ...
| | веќе видена | слични

Големите интернет компании започнаа офанзива против американскиот заговорник на теориите на заговор Алекс Џонс, кој сега нема пристап до Фејсбук, Јутуб, Епл и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 275 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епл и Фејсбук - меѓу компаниите кои отстрануваат екстремно десничарски содржини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: