Туск: Можна е само една одлука, почеток на преговорите

11 копии
4 копии

Во јуни Европската Унија има историска можност да покаже лидерство и визија за иднината на нашиот регион со тоа што ќе и додели датум за преговори на ...
| | веќе видена | слични

 Граѓаните на  Македонија не бараат незаслужена награда, туку заслужена шанса за изградба на  европска држава со праведно, хумано и напредно општество, порача ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му кажа на претседателот Стево Пендаровски дека не сите земји членки на ЕУ се подготвени да донесат одлука за ...
| | веќе видена | слични

„Вие направивте сѐ што се очекуваше од вас. Но, сакам бидам искрен со вас: Не сите земји членки подготвени да донесат одлука за отворање преговори во наредните ...
| | веќе видена | слични

Претседателот, Стево Пендаровски, денеска во Брисел оствари билатерална средба со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, соопштија од претседателскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска во Брисел оствари билатерална средба со претседателот на Европскиот совет, Доналд ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска од Брисел на заедничката прес-конференција со Доналд Туск, сподели дека државата не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 307 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туск: Можна е само една одлука, почеток на преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: