Туск: ЕУ ги елиминира сите „илузии“ за соработка со САД


Туск оцени дека ЕУ мора да биде обединета за да се соочи со новиот феномен на “каприциозна самодоверба на американската администрација“, пренесува „Ројтерс“. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предупреди на каприциозните акции на Доналд Трамп, додека лидерите на Европската Унија се подготвуваат да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со трговскиот спор околу царините за челикот и алуминиумот и со повлекувањето на САД од Договорот за иранската нукеларна програма, американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Односите меѓу Европската унија и САД се загрозени поради одлуката на Вашингтон за повлекување од иранскиот нуклеарен договор, изјави денеска германската ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека средбата била добра и конструктивна, а работите се движат во вистинска насока. Разговорите на Иран со европските земји за спас на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот градоначалник на Кавадарци, Александар Ппанов повторно седнува на обвинителна клупа. Но, не за ново дело. Скопска Апелација ја укина пресудата со ...
сите 120 | | | веќе видена

Поголемиот дел од светот остана без зборови кога Меган Маркл излезе од автомобилот и за прв пат ја покажа венчаницата која ја одбра за венчавката со Хари. Се ...
сите 252 | | | веќе видена

Телевизиското соочување помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина, обелодени владиниот портпарол Миле ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туск: ЕУ ги елиминира сите „илузии“ за соработка со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: