Британските пратеници ќе гласаат за одложување на Брегзит


7 копии
4 копии

По хаотичните сцени, британскиот парламент гласаше против тврд Брегзит. Тереза Меј претрпе уште еден пораз и сепак инсистира да има и трето гласање за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британските пратеници вечерва ја отфрлија можноста за излез од ЕУ без договор. Нивната одлука не е правно обврзувачка и не значи дека Брегзит ќе биде спречен, ...
| | веќе видена | слични

Тереза Меј доживеа нов пораз откако британскиот парламент го одби планот за излегување на Велика Британија од Европската Унија без договор, што може да доведе ...
| | веќе видена | слични

Британските пратеници одново ја избламираа премиерката Тереза Меј, откако вечерва гласаа против можноста за „Врегзит“ без договор со ЕУ, објави Гардијан. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британските пратеници ќе гласаат за одложување на Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: