Турскиот парламент ја продолжи вонредната состојба


2 копии
4 копии
6 копии
2 копии

Одбележувањето на годишнината од пропаднатиот обид за пуч во Турција и најновите изјави на Ердоган, доминираат на страниците за меѓународна политика во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа ги зајакна нападите против Европската унија, истанувајќи дека Турција мора да оди по сопствениот пат и вети дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Турскиот парламент ја продолжи вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: