Турски авиони повторно летаа над грчки острови


Американците наскоро би можеле да ја замрзнат продажбата на борбениот авион од петта генерација „Ф-35“ на Турција, поради најавата на Анкара за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Во Анкара отворен најголемиот тематски парк во Европа „Вондерленд Евроазија“ Тематскиот парк Анкапарк „Вондерленд Евроазија“, најголемиот тематски парк во ...
| | веќе видена | слични

Турската полиција синоќа употреби солзавец на протестот на кој и покрај забраната, се собрале неколку илјади луѓе во централното градско подрачје на Истанбул ...
| | веќе видена | слични

Утринава беше отворена најголемата џамија во Турција, „Чамлиџа“”, која е изградена на 30.000 квадратни метри и има платформа од која посетителите може да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Информацијата е потврдена за МИА од три земји членки на ЕУ, но француски дипломатски извори тврдат дека „речиси нема шанса" Франција да го прифати предлогот. ...
сите 899 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 205 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турски авиони повторно летаа над грчки острови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: