Турската агенција „Тика“ ќе донира специјално возило на Заводот во Банско

Турската агенција „Тика“, на иницијатива на министерот за здравство Венко Филипче, на штитениците од Заводот за заштита и рехабилитација „Банско“ ќе донира специјализирано возило за превоз. Турската агенција „Тика“, на иницијатива на министерот за здравство Венко Филипче, на штитениците од Заводот за заштита и рехабилитација „Банско“ ќе донира специјализирано возило за превоз.Од Заводот информираат дека возилото ќе биде наменето и приспособено за штитениците кои користат инвалидски колички и ќе имаат лесен пристап до него.Од Заводот ја поздравуваат иницијативата на министерот за здравство и почетокот на реализацијата на овој проект. Сметаат дека со него ќе им се овозможи многу полесно движење на штитениците и ќе се подобри нивната социјализација.
| | веќе видена | слични

Од Заводот информираат дека возилото ќе биде наменето и приспособено за штитениците кои користат инвалидски колички и ќе имаат лесен пристап до него. Од Заводот ја поздравуваат иницијативата на министерот за здравство и почетокот на реализацијата на овој проект. Сметаат дека со него ќе им се овозможи многу полесно движење на штитениците и ќе се подобри нивната социјализација.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште утре во попладневните часови ќе биде нестабилно облачно со локална појава на пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град, прогнозира ...
сите 300 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турската агенција „Тика“ ќе донира специјално возило на Заводот во Банско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: