АП: Новата стратегија на Ким е само можност за разговори со Трамп?


3 копии
2 копии

Средбата на лидерите на Северна и Јужна Кореја е прогласена за историска. Двајцата лидери цврсто се прегрнале еден со друг, широко се смееле, цврсто се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, даде ветување дека ќе го помести мерењето на времето во неговата земја за 30 минути понапред само за да се изедначи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во петокот, целиот свет со воодушевување го следеше состанокот на лидерите на Северна и Јужна Кореја, Ким Џонг-ун и Мун Џае-ин. За време на самитот, беа ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин во телефонски разговоер со јужнокорејскиот колега Мун Џае-ин истакна дека Русија е подготвена да помогне во соработката меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 277 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 55 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 200 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 230 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АП: Новата стратегија на Ким е само можност за разговори со Трамп?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: