Турција го ратификуваше протоколот за НАТО


Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска им помага на граѓаните како на чесен начин да дојдат до пари преку ДДВ и им го појаснува прашањето ...
| | веќе видена | слични

Денес имав средба со новиот одбранбен аташе на Република Србија, Стеван Котарлиќ. Разговаравме за унапредување на соработката. Географската близина не’ упатува ...
| | веќе видена | слични

Големо задоволство е да се биде дел од размена на студенти меѓу нашата земја и САД. Питомците од Воената академија Дамјан и Кристијан во својот иден ...
| | веќе видена | слични

Питомците од Воената академија Дамјан Ангелевски и Кристијан Наумчевски ќе одат на по едносеместрален престој на Норвич универзитетот, Нортфилд во Вермонт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицето на транзицијата, симболот на криминалот и корупцијата, главниот соработник на аболираниот за сторен криминал политичар Зоран Заев, имаше можност да им ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, учествуваше на маалска средба со жителите на село Лавци, Битолско. - Како луѓе, како на Влада, покажавме ...
| | веќе видена | слични

За 2 години успеавме во она што 12 години не успеаа, во клучните области, да бидеме членки на НАТО и ЕУ, порача заменик-претседателката на СДСМ, Радмила ...
| | веќе видена | слични

-Во изминатите 2 години успеавме на домашните и на странските инвеститори да им создадеме шанса да отворат 50 илјади нови работни места и да растат платите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 418 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 350 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Каналот на комуникација меѓу политичките партии за договор за датум за одржување на предвремените парламентарни избори е прекинат во последните два дена поради ...
сите 427 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 137 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Мицкоски и Чулев се несовесни, а изборите се решение за нивното неодговорно однесување, смета владејачкиот СДСМ.Партијата преку соопштение укажува дека ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција го ратификуваше протоколот за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: