Турција го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО


3 копии

Бизнис новитетите се секогаш добредојдена вест, особено кога станува збор за производи од одбранбената индустрија изработени според стандардите на НАТО. Денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите млади девојки и момци државјани на нашата земја, кои ги исполнуваат условите, да се пријават на конкурсот за обука на пилоти, повика министерката за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
| | веќе видена | слични

До први август е отворен конкурсот за прием на нови кадети за пилоти во воздухопловната единица на Армијата на Република Северна Македонија. Кандидатите треба ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена го распишавме новиот конкурс со кој што ги повикавме сите млади девојки и момци, државјани на нашата земја кои што ги исполнуваат условите да ...
| | веќе видена | слични

Денеска бев во посета на Центарот за обука на пилоти каде што е во тек нов конкурс за прием на кандидати за оваа врвна професија. За да ги подобриме условите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лето е, но не е намалена работа на Владата, објави вечерва вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска. - Од денешната седница на Владата: ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 427 | | | веќе видена

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 61 | | | веќе видена

Вкусен сос со кој ќе го подобрите вкусот на многу јадења. 100 гр кафеав шеќер 1 лажица сол 1 лажица чили во прав 1 лажица лук во прав 1 лажичка каенски бибер ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: