Рекорден пад на вредноста на турската лира

3 копии
3 копии
5 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Останато

Вкупно 990 пријави од граѓани за гласање во Дипломатско-конзуларните претставништва на Република Македонија во странство се доставени до денеска во 13 часот до ...
сите 237 | | | веќе видена

Портпарол на Европската Комисија се огласи по обвинувањата на министерот за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини, дека вината за урнатиот мост лежи во ...
сите 23 | | | веќе видена

Академикот и писател Божин Павловски на својот Фејсбук профил коментира на случувањата околу дебатата која ја започнаа бугарските политичари и премиерот Зоран ...
сите 105 | | | веќе видена

Македонци од дијаспората се жалат дека неможе да се регистрираат за гласање за референдумот. Читател на MKnews ни испрати и фотографии и вели иако претходно го ...
сите 27 | | | веќе видена

Турската владина Дирекција за управување при катастрофи и вонредни ситуации (АФАД) предупредува дека до 30 илјади луѓе може да загинат, ако земјотрес со ...
сите 184 | | | веќе видена

„Кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и страдаат. Република ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден пад на вредноста на турската лира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: