Акција на турската полиција - уапсени 170 лица

5 копии

Турските власти издадоа налози за апсење на 170 лица обвинети за поврзаност со мрежата која е одговорна за неуспешниот обид за воен удар во Турција во 2016 година. Турските власти издадоа налози за апсење на 170 лица обвинети за поврзаност со мрежата која е одговорна за неуспешниот обид за воен удар во Турција во 2016 година.Локалните медиуми јавија дека денеска се уапсени 22 лица. Налозите за апсење се издадени за лица во Истанбул и 37 провинции, а меѓу нив има и пензионери, активни и суспендирани војници. Се верува дека осомничените преку телефон разговарале со имами.По неуспешниот воен удар, Турција прогласи вонредна состојба која се уште е во сила, а до сега се уапсени повеќе од 50.000 луѓе осомничени за учество во пучот.
| | веќе видена | слични

Турските власти издадоа налози за апсење на 170 лица обвинети за поврзаност со мрежата која е одговорна за неуспешниот обид за воен удар во Турција во 2016 година.Локалните медиуми јавија дека денеска се уапсени 22 лица. Налозите за апсење се издадени за лица во Истанбул и 37 провинции, а меѓу нив има и пензионери, активни и суспендирани војници.
| | веќе видена | слични

Турските власти издадоа налози за апсење на 170 лица обвинети за поврзаност со мрежата која е одговорна за неуспешниот обид за воен удар во Турција во 2016 година. Локалните медиуми јавија дека денеска се уапсени 22 лица. Налозите за апсење се издадени за лица во Истанбул и 37 провинции, а меѓу нив има и пензионери, активни и суспендирани војници. Се верува дека осомничените преку телефон разговарале со имами. По неуспешниот воен удар, Турција прогласи вонредна состојба која се уште е во сила, а до сега се уапсени повеќе од 50.000 луѓе осомничени за учество во пучот.
| | веќе видена | слични

Турските власти издадоа налози за апсење на 170 лица обвинети за поврзаност со мрежата која е одговорна за неуспешниот обид за воен удар во Турција во 2016 година. Локалните медиуми јавија дека денеска се уапсени 22 лица. Налозите за апсење се издадени за лица во Истанбул и 37 провинции, а меѓу нив има и пензионери, активни и суспендирани војници. Се верува дека осомничените преку телефон разговарале со имами. По неуспешниот воен удар, Турција прогласи вонредна состојба која се уште е во сила, а досега се уапсени повеќе од 50.000 луѓе осомничени за учество во пучот.
| | веќе видена | слични

Турските власти издадоа налози за апсење на 170 лица обвинети за поврзаност со мрежата која е одговорна за неуспешниот обид за воен удар во Турција во 2016 година.Локалните медиуми јавија дека денеска се уапсени 22 лица. Налозите за апсење се издадени за лица во Истанбул и 37 провинции, а меѓу нив има и пензионери, активни и суспендирани војници. Се верува дека осомничените преку телефон разговарале со имами.По неуспешниот воен удар, Турција прогласи вонредна состојба која се уште е во сила, а досега се уапсени повеќе од 50.000 луѓе осомничени за учество во пучот.
| | веќе видена | слични

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акција на турската полиција - уапсени 170 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: