Интересот за истражување на вселената постои уште од времето кога човекот живеел во пештера и ги гледал ѕвездите Американскиот сон за истражување на вселената ...
| | веќе видена | слични
7 копии

9 астронаути ќе летаат на системите што ги развија Boeing и SpaceX ... Повеќето професионалци имаат претходно искуство со летови во орбитата. Руските ракети ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

60 години НАСА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: