Уште две земји го ратификуваа членството на Македонија во НАТО

11 копии
3 копии

Протоколот за членство во НАТО вчера доби зелено светло и во чешкиот Парламент.– Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народното собрание на Република Турција вечерва го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.– Благодарност до Турција за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Парламентарната комисија за надворешни работи во Големото народно собрание на Турција (ТБММ) даде зелено светло за Предлог-законот за Протоколот за членство на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на парламентот, Мустафа Шентоп, за време на неговата неодамнешна посета на Македонија истакна дека протоколот за членство на земјава во НАТО за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 163 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 142 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната ...
сите 81 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште две земји го ратификуваа членството на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: