Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО


6 копии
3 копии

Народното собрание на Република Турција вечерва го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.– Благодарност до Турција за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бизнис новитетите се секогаш добредојдена вест, особено кога станува збор за производи од одбранбената индустрија изработени според стандардите на НАТО. Денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите млади девојки и момци државјани на нашата земја, кои ги исполнуваат условите, да се пријават на конкурсот за обука на пилоти, повика министерката за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
| | веќе видена | слични

До први август е отворен конкурсот за прием на нови кадети за пилоти во воздухопловната единица на Армијата на Република Северна Македонија. Кандидатите треба ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена го распишавме новиот конкурс со кој што ги повикавме сите млади девојки и момци, државјани на нашата земја кои што ги исполнуваат условите да ...
| | веќе видена | слични

Денеска бев во посета на Центарот за обука на пилоти каде што е во тек нов конкурс за прием на кандидати за оваа врвна професија. За да ги подобриме условите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 163 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 141 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: