Турција ќе продаде 30 хеликоптери на Пакистан

2 копии
2 копии
3 копии

Турските власти прекинале со регистрирање нови кандидати за азил од соседна Сирија, соопшти денеска Хјуман рајтс воч. – Турските власти во Истанбул и девет ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 748 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 230 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 114 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција ќе продаде 30 хеликоптери на Пакистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: