Турција: За 63% зголемен бројот на тури со балони на топол воздух во Кападокија

2 копии

Бројот на туристи кои уживаат во убавините на популарната дестинација во Турција, Кападокија, е зголемен за 63% во текот на 2018 година, пренесува Хуријет. ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Бројот на туристи кои уживаат во убавините на популарната дестинација во Турција, Кападокија, е зголемен за 63% во текот на 2018 година, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 770 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Манчестер Сити не успеа да го победи Тотенхем во премиерлигашката пресметка откако голот на Габриел Жезус беше поништен поради правилото кое беше воведено во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција: За 63% зголемен бројот на тури со балони на топол воздух во Кападокија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: