Турци во Солун изеле ќотек по грешка, мислеле дека се Македонци


2 копии

Стотици воени ветерани го блокираа денеска главниот пат на БиХ, Сараево, по што имаше судир со полицијата. Ветераните се поделени во три групи. Едната е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 152 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 181 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ во неделата оствари еден од најголемите успеси во својата кариера, бидејќи успеа да добие драматичен меч против миленикот на публиката во Лондон, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турци во Солун изеле ќотек по грешка, мислеле дека се Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: