„Македонија е Грчка“: Во Солун протестанти се судрија со полицијата! (во живо)


2 копии

Стотици воени ветерани го блокираа денеска главниот пат на БиХ, Сараево, по што имаше судир со полицијата. Ветераните се поделени во три групи. Едната е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

 Иако имала обврска досега четири пати да поднесе анкетен лист за имотната состојба, бидејќи толку пати и се продолжувал мандатот вршител на должност, тоа не ...
сите 63 | | | веќе видена

Забелешките што се наведени во Извештајот на УНЕСКО кој треба да биде разгледан на 43-та сесија на Комитетот за културно наследство што ќе се одржи наредниот ...
сите 123 | | | веќе видена

На местото на  досегашната Управа за безбедност и контраразузнавање ја ќе се формира  агенција за национална безбедност која нема да биде во составот на МВР. И ...
сите 42 | | | веќе видена

Денеска (18:30 часот) во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“ се игра големото финале на Купот на Македонија меѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонија е Грчка“: Во Солун протестанти се судрија со полицијата! (во живо)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: