ТТК Банка АД Скопје со добивка од 1 милион евра за периодот јануари-септември 2018

Во периодот 1.1.- 30.9.2018 година, преку своето редовно оперативно работење, Банката успеа да генерира позитивен нето оперативен приход пред исправките на ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 1.1.2018 до 30.9.2018 година ТТК Банка АД Скопје оствари позитивни финансиски резултати и прокнижи добивка од 60.732 илјади денари. Во периодот ...
| | веќе видена | слични

Во моментите кога „Македонијатурист“ оствари резултат (нето добивка) што е речиси идентична како и лани и кога процентуалниот раст на расходите беше поголем од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нето добивка со раст од 16,8 отсто и пораст на бројот на корисници на широкопојасен интернет и IPTV услугите, евидентира Македонски телеком во првите девет ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Тетекс од Тетово во текот на деветте месеци од оваа година оствари вкупна сеопфатна добивка во висина од 50.749.000 денари, покажуваат податоците од билансот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бруто-добивка од 61,52 милиони денари е значително подобрување во однос на минатогодишниот деветмесечен резултат од 40,27 милиони денари. Оперативниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТТК Банка АД Скопје со добивка од 1 милион евра за периодот јануари-септември 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: