Трпески: СДСМ прави политичка хајка против мене

5 копии

Би сакал во целост да ги демантирам наводите изнесени во денешното соопштение на Министерството за внатрешни работи за поднесена кривична пријава против мене, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот директор на Агенција за катастар, Славе Трпески, во целост ги деманитра наводите изнезени во денешното соопштение на Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против поранешниот директор на Агенцијата за катастар на недвижности на ...
| | веќе видена | слични

Порашениот директор на Агенцијата за катастар на недвижности вели ека не потпишал ниту едно решение за унапредување на службеници. Оваа негова реакција следува ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, поднесе ...
| | веќе видена | слични

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.  Како што е наведено во соопштението од МВР, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Жителка на струшкото село Шум доби кривична пријава од надворешната канцеларија за криминалистички работи – Струга за „запуштање и малтретирање на дете“ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Таткото на Шериф Шекат, кој изврши напад во близина на Божиќниот саем во Стразбур во вторникот, вели дека неговиот син ги поддржувал ставовите на ...
сите 293 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 208 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Законот за амнестија ниту утре нема да биде пред пратениците. Предлог-текстот е подготвен, но треба да го разгледаат и усвојат партиските органи и правните ...
сите 157 | | | веќе видена

Во посета на повредените македонски граѓани во болницата во Лесковац, вечерва пристигна генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.Три лица загинаа, маж ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трпески: СДСМ прави политичка хајка против мене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: