Тролови од Албанија се алибито на САД за 'рчкање со Иран


3 копии

Иранскиот претседател Хасан Рохани во понеделникот вечерта ги обвини САД дека извршиле економски тероризам против Техеран, повикувајќи ја Европа да се приклучи ...
| | веќе видена | слични

Посетата на германскиот министер за надворешни работи на Иран покажува дека Европа на Блискиот Исток не игра поголема улога отколку на добронамерен статист. А ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот противвоздушен ирански систем е претставен во јавноста на 9-ти јуни, а произведен е токму во Иран. Овој противоздушен систем може да детектира цели на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, вели дека Техеран ќе соработува со европските потписници на нуклеарната спогодба од 2015 година ...
| | веќе видена | слични

Додека САД во Персискиот Залив „ѕвечкаат со оружје“ , Хајко Мас сака да го спаси атомскиот договор со Иран и да го смири Техеран. Поглед на актуелната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Мухамед Џавад Зариф денеска изјави дека Европа не е во позиција да го критикува Техеран за воените капацитети и ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ...
сите 188 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 73 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

За првпат ќе се реализира поврат на 15 отсто од платеното ДДВ кај секој граѓанин. Со оваа мерка на крајот од секоја година кај граѓаните ќе се вратат околу 50 ...
сите 209 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тролови од Албанија се алибито на САД за 'рчкање со Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: