Тешка сообраќајка во Унгарија, сите починати се Романци


4 копии
9 копии

Според италијанските медиуми, несреќата се случила нешто пред полноќ. Локомотивата и два вагона излетале од шините. Машиновозачот загинал на лице место, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возач на минибусот во живо на Фејсбук пренесувал како вози низ Унгарија и последното што го снимил било како на него налетува камион додека тој претекнува.Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Романското министерство за надворешни работи соопшти дека несреќата се случила вчера на 60 километри југоисточно од Будимпешта, кога возачот преминав во ...
| | веќе видена | слични

Девет Романци загинале во судир на минибус и камион во Унгарија. Романското министерство за надворешни работи соопштило дека несреќата се случила вчера, на 22. ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 43 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка во Унгарија, сите починати се Романци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: