15 загинати во превртувањето на автобус во близина на Софија


2 копии
15 копии
2 копии

Тројца министри од бугарската Влада поднесоа оставка по автобуската несреќа која се случи во близина на Софија. Во несреќата загинаа 17 патници, а неколкумина ...
| | веќе видена | слични

Претходно, бугарскиот премиер Бојко Борисов ги повика министрите за внатрешни работи, сообраќај и регионален развој да поднесат оставки и преземат политичка ...
| | веќе видена | слични

Бугарските министри за внатрешни работи, транспорт и регионален развој денеска поднесоа оставки во еден ден за кобна сообраќајна несреќа што се случи во јули ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 15 луѓе загинаа, а 27 се повредени кога туристички автобус се превртел на автопат на 20 километри од Софија, пишуваат бугарските медиуми. На лице ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

„Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 199 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 загинати во превртувањето на автобус во близина на Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: