Странски нелиценцирани водичи шетаат туристи низ Македонија

Туристичките водичи се репрезенти на државата и призма низ која странските гости го градат впечатокот за нашата земја, стои на почетната страна на Здружението ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија на Република Македноја отвори конкурс за доделување на Признанија за придонес во туризмот. Признанија ќе бидат доделени во повеќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за економија стартуваше со годинешниот конкурс за признание за придонес во туризмот, кој ќе ги диференцира најуспешните во категориите хотел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за економија го објави годинешниот конкурс за признание за придонес во туризмот, кој ги диференцира најуспешните во следните категории: хотел ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странски нелиценцирани водичи шетаат туристи низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: