Во трката да се обезбеди повеќе од 62-ца пратници, ќе паѓаат министерски фотељи


Тенкото мнозинство од 62 пратеници што ја спаси од пад владата предводена Зоран Заев, уште повеќе го вклучи алармот на премиерот дека итно му треба засилување ...
| | веќе видена | слични

Македонија во топ најчитани вести на Јуроњус,ама не заради некое достигнување, туку заради тоа што жолчната расправа вчера во Собрание не им беше интересна на ...
| | веќе видена | слични

ЗА недоверба гласаа 40, а против 62 пратеници и двајца „воздржани“. Мерал Узеири Ферати од ДПА и Реџеп Мемеди од Беса се двајцата пратеници кои гласаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерската средба во скратен формат, во состав на претседателите на СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и едно од крилата на Беса, Зоран Заев, Али Ахмети, Христијан Мицкоски ...
сите 268 | | | веќе видена

Тајландската воена влада сака да контролира како филмовите ќе го прикажуваат искушението на младите фудбалери и нивното херојско спасување од поплавената ...
сите 111 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основен суд Скопје еден-Скопје постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за определување мерка притвор за осомничените Б.Б и С.Д ...
сите 97 | | | веќе видена

Од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, ги обвинија градоначалникот Илија Јовановски и пратеникот Хари Локвенец од СДСМ, дека ги излажале прилепчани со ...
сите 36 | | | веќе видена

Новокрунисаниот шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ, напиша долго отворено писмо до сите свои фанови, откривајќи колку се чувствувал ранливо во периодот по ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во трката да се обезбеди повеќе од 62-ца пратници, ќе паѓаат министерски фотељи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: