Почнува обновениот судски процес против Насер Ориќ и Сабахудин Мухиќ

Во Босна и Херцеговина пред Апелацискиот суд почнува обновениот судски процес на воениот командант на тн Армија на БиХ во Сребреница, Насер Ориќ и неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот суд во Хаг го усвои барањето на одбраната на Ратко Младиќ за изземање на тројца судии од апелацискиот совет кој ќе ја разгледува жалбата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 242 | | | веќе видена

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
сите 46 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува обновениот судски процес против Насер Ориќ и Сабахудин Мухиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: