Македонската убавина триумфира на Изборот за убавина на Кипар

Евгенија Ризова е "Мис Медитеран" за 2017 Шестанаесет годишната Евгенија Ризова од Скопје победи на изборот за убавина "Мис Медитеран" 2017 кој викендов се одржа во Киренија, Кипар. Титулата прва придружничка ја освои претставничката на Италија Ракел Домингос, а втора придружничка е исто така од Македонија, Ивана Ѓеорѓиевска, (18 години од Скопје). И преостанатите две наши претставнички успеаја да освојат титули. Кумановката Ангела Спасовска (18) ја освои титулата Мис Елеганс, а Катерина Бошковска (19) од Скопје ја освои титулата Мис Персоналити. Титулата прва придружничка ја освои претставничката на Италија Ракел Домингос, а втора придружничка е исто така од Македонија, Ивана Ѓеорѓиевска, (18 години од Скопје). И преостанатите две наши претставнички успеаја да освојат титули. Кумановката Ангела Спасовска (18) ја освои титулата Мис Елеганс, а Катерина Бошковска (19) од Скопје ја освои титулата Мис Персоналити. Изборот се одржа во прекрасниот "Хотел Мерит Ројал Премиум" во Кирења, каде убавиците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кирења, Кипар, минатиот викенд се одржа изборот за Мис на Медитеранот 2017. Победничка е нашата претставничка, 16-годишната Евгенија Ризова. Во Кирења, Кипар, минатиот викенд се одржа изборот за Мис на Медитеранот 2017. Победничка е нашата претставничка, 16-годишната Евгенија Ризова од Скопје. Титулата прва придружничка ја освои претставничката на Италија Ракел Домингос, а втора придружничка е исто така од Македонија, Ивана Ѓеорѓиевска, (18 години од Скопје). И преостанатите две наши претставнички успеаја да освојат титули. Кумановката Ангела Спасовска (18) ја освои титулата Мис Елеганс, а Катерина Бошковска (19) од Скопје ја освои титулата Мис Персоналити. Изборот се одржа во прекрасниот „Хотел Мерит Ројал Премиум“ во Кирења, каде убавиците од медитеранските држави престојуваа 7 дена, подготвувајќи се за големото финале кое се одржа во саботата вечер. Сите наши претставнички се членки на модното студио „Црнокрак“, кое ја има лиценцата за Македонија за овој интернационален избор за убавина кој се одржува ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд, на Кипар се одржа Изборот за мис на Медитеранот 2017. Победи нашата претставничка, 16-годишната Евгенија Ризова од Скопје. Прва придружничка ѝ беше Италијанката Ракел Домингос , а втора, 18-годишната скопјанка Ивана Ѓеорѓиевска . И преостанатите две претставнички на Македонија успеаја да освојат титули. Кумановката Ангела Спасовска (18) ја освоите титулата за „мис елеганција“, а скопјанката Катерина Бошковска (19) титулата „мис персоналити“. Изборот се одржа во хотелот „Мерит ројал премиум“ во Киренија, каде што убавиците од медитеранските држави престојуваа 7 дена, пофготвувајќи се за големото винале кое се одржа во саботата вечер. Сите наши претставнички се членки на модното студио „Црнокрак“, кое ја поседува лиценцата за Македонија за овој интернационален избор на убавина, кој се одржува од 2004 година во организација на „Аја продакшн“ од Бејрут, Либан.
| | веќе видена | слични

Останато

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 160 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 202 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Третиот нацрт-амандман, што се однесува на членот три од Уставот на Република Македонија е на дневен ред на денешното продолжение на седницата на собраниската ...
сите 291 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 74 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

По повеќе од 12 часа во кривичниот суд, нешто по полноќ заврши распитот на петмина осомничени во случајот „Империја на СЈО, а од 2 по полноќ па натаму, ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската убавина триумфира на Изборот за убавина на Кипар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: