Трикови против прекумерното потење

Еден од најнезгодните проблеми поврзани со топлото време е засиленото потење кое предизвикува и непријатна миризба. За среќа, постојат трикови кои ќе ви ...
| | веќе видена | слични

Зголеменото потење и непријатниот мирис го прават летото неподносливо. За среќа, постојат трикови коои ќе Ви помогнат помалку да потите и да се збогувате со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Склони сте кон потење на нозете во текот на пролетта и летото? Имате во предвид дека тоа не е до вас, туку причината се крие во високите температури. Всушност, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најчестите проблеми со кои се соочуваат и жените и мажите во текот на летото е прекумерното потење. Поради високите температури, во лето многу повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 249 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трикови против прекумерното потење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: