Најдобри идеи за декорација на новогодишната трпеза

Направете вашата новогодишна трпеза да изгледа божанствено. Еве неколку идеи како да ја декорирате новогодишната трпеза, а на вас е да импровизирате декор за последниот ден од оваа. Имајте во предвид дека масата мора да се вклопи со амбиентот, така што водете сметка во изборот на бои и украси кои нема да се одвојуваат од просторот. Секако, новогодишните украси треба да бидат сјајни, бирајте сребрена или златна нијанса која ќе ја комбинирате со уште една боја по ваш избор. Две нијанси ќе ја украсат вашата трпеза перфектно, уште една би била вишок. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=GV9-e5HuBNg[/embed] [embed]https://www.youtube.com/watch?v=Bd8L7vK9uLU[/embed]
| | веќе видена | слични

 Чаршаф со дезен, светкави салфетки, малку конфети и ќе имате ноќ за паметење. Новата 2018 година е на прагот, па ако планирате да ја дочекате во вашиот топол дом, тогаш сигурно ќе имате богата трпеза. За да додадете празнична нота на трпезата, следете ги овие неколку совети: Купете светкави чаши за шампањ. Балони со бројки во сребрени, златни и розови нијанси и 2018 може да започне. Уникатни даски со астролошки мотиви за сервирање на храната во новогодишната ноќ. Купете си салфетки со дезен ѕвездички, па во најлудата ноќ треба да има сјај на сите страни! На полноќ атмосферата направете ја магична со експлозија од конфети. Ставете забавни очила и „видете ја иднината“ што ја носи 2018. Украсни ленти на сите страни за среќна Нова година. Направете „студио за позирање“ со помош на златен целофан закачен на ѕидот. Чашите со празничен принт се добра инвестиција за овој период. Чаршафот со празнични мотиви ќе направи да имате незаборавна трпеза.
| | веќе видена | слични

Овие мали трикови ќе ви го олеснат декорирањето на домот, но и помошта во смислувањето на предновогодишни игри со малечките. На пример, ако немате украсна хартија за новогодишни подароци, влезете во кујната бидејќи таму се наоѓа решението. За што станува збор и кои трикови можеда ви помогнат празниците да ги поминете што поубаво и позабавно погледнете на оваа видео снимка. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=_V0lVfYjLpQ
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, говорејќи на расправата во грчкиот Парламент, кусо пред гласањето доверба на владата, ги извести пратениците дека Грција ја ...
сите 590 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобри идеи за декорација на новогодишната трпеза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: