8 работи кои можете да ги излечите со лимон, сол и бибер

Совршено сварен ориз е растресит, а не слепена маса со тврди, полусварени зрна. Сепак, на многумина не им излегува како треба, и сето тоа поради грешките за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За да ја спречите оваа појава, од клучно значење е редовно да ги миете забите два пати на ден, да ја плакнете устата и да водите сметка да немате ниту еден ...
| | веќе видена | слични

После неколку дена консумирање на овој рецепт, блогерката забележала дека има многу повеќе енергија, а забавениот метаболзам конечно оживеал. Таа за два месеци ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 158 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 194 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

8 работи кои можете да ги излечите со лимон, сол и бибер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: