Поднесено обвинение против повеќе лица за учество во вооружениот инцидент во Мала Речица


Основното јавно обвинителство Тетово поднесе обвинение против вкупно 13 лица за учество во вооружениот инцидент во Мала Речица на 05.04.2018 година, во кој ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии
9 копии

Експресно скопското обвинителство одлучи да ги отфрли кривичните пријави што ги поднесе Светскиот македонски конгрес против премиерот Заев и министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поднесен е обвинителен акт против седум лица во предметот за најголемата лабораторија за производство на синтетички дроги во Југоисточна Европа. Основното ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 Скопје, поднесе обвинителен акт против двајца државјани на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Основното јавно обвинителство Тетово соопшти дека при подготовка на посебниот предлог за обвинителниот акт и обвинителниот предлог за лицата инволвирани во ...
| | веќе видена | слични

Обвинение против 13 лица за учество во вооружениот инцидент кој се случи минатиот месец во близина на седиштето на ДУИ во Мала Речица, поднесе тетовското Јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 89 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесено обвинение против повеќе лица за учество во вооружениот инцидент во Мала Речица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: