Тридневна диета што гарантира резултати – ќе стопите 4 килограми додека да трепнете

Првите варијанти на оваа тридневна диета настанале кон крајот на 80-тите години и се викале војничка диета, морнарска диета и слично. Заедничко им е ...
| | веќе видена | слични

Постои различна храна која е стимулатор на забрзувањето на метаболизмот. Но чили пиперчињата се најдобри. Докажано е дека не заштитуваат од вируси и грип, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Познато е дека после новогодишните и божиќните празници наталожуваме уште по некој килограм плус, па паниката почнува токму од денес. Не паничете! Можно е ...
| | веќе видена | слични

Со тридневната диета можете да изгубите до четири до пет килограми, бидејќи првенствено таа се базира на губењето на вода во телото. Ова колку и да звучи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефицата во притвор, СЈО со врзани очи и раце. Специјалното обвинителство е известено за секоја финансиска промена на бизнисменот Орце Камчев, но по апсењето ...
сите 408 | | | веќе видена

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен ...
сите 349 | | | веќе видена

Дел од новата постава на СДСМ се нeискусни кадри зашто поисkусните oдбиваат да бидат дел од партиските структури, коментираат од ВМРО- ДПМНЕ за новите ...
сите 458 | | | веќе видена

Нови и убави вести од „Медена земја“. По претставувањето на „Сараево филм фестивал“, екипата од документариот филм се враќа дома со награди. Имено, „Медена ...
сите 95 | | | веќе видена

Американската амбасада ја поддржува одлуката на Обвинителството да ги испита сите наводи за корупција и да ги гони како оправдани, засновани врз законот и ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тридневна диета што гарантира резултати – ќе стопите 4 килограми додека да трепнете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: