Заев ќе биде и премиер и министер за финансии, еве ги имињата на новите министри


Премиерот Зоран Заев, денеска од Валандово, најави дека ќе достави предлог до Собранието за избор на Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер ...
| | веќе видена | слични

Неполни 12 часа по изборот на новите министри во Собранието, Хисни Исмаили, прв од нив, официјално ја презеде функцијата министер за култура. Исмаили е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во завршното обраќање на собраниската седница за избор на членови на Владата порача дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска одржува неформална средба со претставници на медиумите, пред седницата за пратенички прашања предвидена за ...
| | веќе видена | слични

Доцна синоќа Собранието со 65 гласа „за“ и 25 „против“ ги избра новите министри во Владата. Новоизбраните министри во Владата се: Трајан Димковски – министер ...
| | веќе видена | слични

Од министерство за животна средина доби прекоманда и стана Министер за политички систем и односи меѓу заедниците. Роден на 21 јануари 1960 во Липково, ...
| | веќе видена | слични

По над 10 часа расправа денеска, Собранието избра пет нови министри во Владата на Зоран Заев. Насер Нуредини ќе раководи со Министерството за животна средина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии, еве ги имињата на новите министри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: