„Три сестри“ премиерно во Турски театар-Скопје

2 копии
4 копии

Останато

На маса пред Владата е предлогот на Комисијата за заразни болести. Од утре, при влез во државата за сите граѓани од Србија, Косово, Босна и Херцеговина и Црна ...
сите 339 | | | веќе видена

Денеска сме овде во Гевгелија. Денеска е ден каде што ќе ги посетиме не само Гевгелија, туку и Дојран, Богданци, Валандово. Ќе разговараме со граѓаните во овие ...
сите 524 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 216 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 76 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Три сестри“ премиерно во Турски театар-Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: