Диета со маслинки во која Италијанците се колнат


3 копии

Кофеинот го стимулира варењето на храната, а бидејќи чајот содржи помала доза на кофеин, можете да го пиете неколку пати во текот на денот и на тој начин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една шолја зелен чај содржи 100 милиграми кофеин и 300-400 милиграми полифеноли кои се заслужни за неговото антиоксидативно дејство. Имено, кофеинот го ...
| | веќе видена | слични

Јапонската утринска диета е идеја на Сумико и Хитоши Ватанбеа кои имаат фармацевтско и медицинско образование. До диетата дошле сосема случајно, а откако ја ...
| | веќе видена | слични

Недостатокот на спиење го зголемува ризикот од хипертензија, нарушувања на притисокот, депресија, слабост и други болести. За среќа, чај од банана и цимет кој ...
| | веќе видена | слични

Според научните истражувања влакната кои се содржани во овесот делуваат превентивно на срцевите болести и крвните садови, намалување на нивото на холестерол ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диета со маслинки во која Италијанците се колнат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: