Три правила за нова љубов и Фејсбук

Само затоа што одлично сте си поминале не значи дека одма мора да го додате во пријателите, нека ве најде тој вас. Новиот дечко и Фејсбук често може да ви направат проблеми. Само што сте се запознале и убаво сте си поминале на првиот состанок и ако сакате да го сочувате немојте да излезете очајни. Некои работи треба да се одбегнат на Фејсбук кога се работи за нов дечко. 1.Нека тој вас ве пронајде Само затоа што убаво сте си поминале не значи дека одма мора да го додате во пријателите. Ако навистина добро сте започнале, нека ве пронајде тој . На тој начин девојката изгледа помалку заинтересирана, а тоа него ќе го заинтригира. Дозволено е да го шпиунирате преку Фејсбук, да, тоа е дозволено. 2.Без нови статуси Кога ќе си дојдете дома после состанокот не седнувајте одма на компјутерот и не прераскажувајте се` што се случило таа ноќ, ниту да ставате индиректни статуси. Ако сакате да изгледате сигурно, најдобро е да не ставате ништо на својот профил. Ако веќе баш мора, ставете некоја песна која, на некој начин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три правила за нова љубов и Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: